Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR

Setkáváme se společně na naší další stovce stránek s mistry fotografického řemesla. S autory, jejichž žánry spolu zdánlivě nesouvisí, ale pozorný čtenář určitě brzy zjistí, že tomu až tak není. Ono totiž opravdu vše souvisí se vším, jen tomu občas porozumět, že? 

Skvělý Lubo Špirko hned v úvodu – velmi rádi vítáme na našich stránkách tohoto skvělého Čechoslováka, který se nám se svými převážně pohybovými projekty opět nevešel do plánované šestky, a tak z jeho úžasných nápadů vznikla další Mistrovská osmička. Doporučujeme se zvolna zadívat a zamyslet nad tím, že pohyb a krása jdou opravdu dohromady a dokážou očima špičkového autora vytvořit nádherné příběhy.

A o hvězdách? My se jich tentokrát dotýkáme díky Zdeňku Bardonovi, který připravoval svůj článek v napjatém očekávání třetího vnoučete evidentně s láskou a se skromným a neprojevovaným vědomím, že nadpozemskou krásu umí zachytit jako málokdo jiný. Jeho obrazy vesmírného světa, kde se tělesa často pohybují rychlostí světla a kde se vzdálenosti počítají na stovky a tisíce světelných let jsou krásnou ozdobou našeho únorového vydání.

A aby nám ta rychlost ani trochu nevyprchala, obrátíme jen několik stránek a dostaneme se k práci jednoho z nejlepších fotografů sportu naší doby. Pavel Lebeda má svůj osobitý styl a obrovské zkušenosti. Měl a má to štěstí, že mohl fotit nejlepší z našich sportovců, za jejichž úspěchy je nejen schopnost velmi rychle reagovat na soupeřovy podněty, ale i um a velká píle. Fotografie sportu se staly v Pavlově podání dokonalým uměním.

Samé superlativy a špičkové osobnosti, že? Výjimkou je možná poklidný, letní, ale také sportovní FotoEsej Kevina V Tona a po něm se dostáváme k neuvěřitelným záběrům z nedávno uzavřeného ročníku Red Bull Illume Image Quest 2023, ve kterém se sešla spousta krásných sportovních fotografií. Jeho vítězkou se stala výborná australská fotografka Krystle Wright, první ženská vítězka této světoznámé fotografické soutěže v její historii.  

V praktické části například přinášíme nádherné záběry Ondřeje Záruby z pro někoho možná zvláštních závodů RC modelů, tedy sportovního odvětví, které se u nás v posledních letech velmi rozšířilo.

Mohli bychom pokračovat, zdaleka tímto nejsme u konce naší únorové nabídky, ale pokud si přeci jenom budete chtít od sportu a hvězd trochu odpočinout, zavítejte s Davidem Jobákem do neuvěřitelného mikrosvěta, který zachytil svým novým, velmi speciálním objektivem. Jeho krásný článek přímo souvisí s vyhodnocením druhého kola soutěže Fotograf roku s názvem MAKRO. A tam najdete dalších třicet skvělých fotografií našich soutěžících. Je to málo? Čtěte dál a hlavně foťte!

Přejeme vám všem krásné únorové světlo!

24. ročník soutěže Fotograf roku s nebývalým zájmem

Čeká vás soutěžní téma: ZÁTIŠÍ

Je to další „stavební kámen“ fotografova umění. Původně čistě malířské téma postupně převzala fotografie. Je to jedno z více „filozofických“ témat, dalo by se dokonce i nazvat meditačním. Hledání významu, klidu a estetiky v aranžích může být také relaxační technika. V současné rychlé době může fotografování zátiší vítanou chvilkou klidu. Vložte všechny vaše soutěžní fotografie nejpozději do 29. února 2024

Co si vyberte z nového únorového vydání časopisu FotoVideo:

6 Mistrovská osmička – LUBO ŠPIRKO – To je jasné – som Čechoslovák!

16 Astrofotografie – ZDENĚK BARDON – Mojí milenkou je vesmír

24 Rozhovor – PAVEL LEBEDA – Plány fotografa se často mění

32 Soutěž – MYSLI NA LESY – Blahopřejeme devíti nejlepším fotografům

36 Soutěž – RED BULL ILLUME – Krystle Wright celkovou vítězkou

70 Motosport – ONDĚJ ZÁRUBA – Jak se fotí RC rally?

82 Laowa představuje – DAVID JOBÁK – Aurogon Supermicro ve správných rukou

… a určitě i všechny další neméně zajímavé články.

Vybírejte si z nabídky dárků k našemu předplatnému – Roční licence Zoner, poukazy, nové knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo! Pro každého něco!

Hledejte na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.