Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR

Ano, nepletete se! Akt přece patří k základním fotografickým žánrům. Neskrývaný obdiv ženské krásy není ostudou, nebo dokonce něčím špatným, jak se nám snaží namluvit mnohé zvláštní a prý i moderní společenské tendence. V tomto vydání dáváme velký prostor ženám obdivovaným, a hlavně ženám tvůrčím a tvořícím. Pojďte si prohlížet a studovat jejich práce spolu s námi. Určitě to stojí za to.

Čím je tedy listopadové vydání FotoVideo zvláštní? Zprvu černobílé a po jeho první třetině následuje výron krásné barevnosti. Jeho stránky jsou plné krásy, citu a něžných i hlubokých fotografických příběhů. Toto vydání otevírá náš milý přítel a člen redakční rady Adolf Zika svým jedinečným černobílým rukopisem, na který se, když budete chtít, můžete dívat třeba celý rok 2024. V těsném závěsu za ním a s výrazem rovněž silným a hodně specifickým následuje Tereza z Davle se svými šesti mistrovskými snímky. Jsme upřímně rádi, že jí po několika letech můžeme opět na našich stránkách uvítat. S malou, ale důležitou vsuvkou přichází mistr FotoEsejí, Kevin V Ton a hned po něm Eliska Sky, žena, se kterou se ve FotoVideo setkáváme přesně po třech letech. Její tvorba je nádherná a o nových projektech by stálo za to si povídat mnohem déle, než nám listopadový prostor dovolil.

Následují dvě mladé výrazné kreativní fotografky, jejichž práce a přístupy velmi vítáme. Lenka Kandravá Imrichová a Lucia Horucková patří jistě ke generaci, o které v blízké budoucnosti hodně uslyšíme a samozřejmě uvidíme. A pokud už jsme u mladých fotografů, nesmíme se nezmínit o generaci nejmladší zastoupené v rubrice Z fotokroužků. Ti nám udělali svou výstavou v centru Prahy velikou radost.

A tím jsme se dostali teprve do necelé poloviny doslova nabitého, listopadového vydání. Vítáme a doporučujeme skvělé praktické články Petra Březiny, velké testy Petra Jana Juračky a Michala Houdka a nesmíme zapomenout na skvělé rozhovory s Jirkou Šebkem a Igorem Mikulou.

A to stále ještě není vše. čtěte a my si přejeme, aby vám s námi bylo jen dobře.

Takže si nás určitě nezapomeňte hned předplatit! My nezdražujeme a rádi rozšiřujeme při zachování ceny! Těšte se například na příští, prosincové vydání! Ušetříte spoustu peněz a budete tak stále s námi!

Dobré listopadové světlo vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz

Vkládejte své fotografie do 24. ročníku soutěže Fotograf roku!

Soutěžní téma: Makro

Kouzlo se skrývá v detailu. Přiblížení pozorovaného objektu poskytuje možnost přesného studia, či pochopení. Makro fotografie vlastně trochu připomíná studium. Na začátku si přečteme nadpis a úvod a teprve po pozorném pročtení látky se blížíme k pochopení. Studujme svět kolem sebe pomocí fotoaparátu. Čeká nás nepřeberný fascinující svět nečekaných detailů. Vkládejte své soutěžní fotografie nejpozději do 30. listopadu 2023

Vybíráme vám z listopadového vydání:

Strana 6 Rozhovor – ADOLF ZIKA – Kouzlo dvanácti stran

Strana 12 Mistrovská šestka – TEREZA Z DAVLE – Feminissimo

Strana 22 Rozhovor – ELIŠKA SKY – Barvy jsou nedílnou součástí mé práce

Strana 44 Foto-VideoPoradna – CENTRUM FOTOŠKODA – Tipy na nejlepší dárky pro fotografy a videotvůrce

Strana 58 Test objektivu – PETR JAN JURAČKA – Jak se fotí na šestadvacet?

Strana 64 Gitzo inspiruje – JIŘÍ ŠEBEK – Listopadové povídání

Strana 70 TEST středoformátové bezzrcadlovky – MICHAL HOUDEK –  Fujifilm GFX 100 II

Autorem fotografie na obálce je Adolf Zika

… a další zajímavé články v tomto stostránkovém vydání.

Roční licence Zoner, poukazy, knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Vyberte si poukázku v hodnotě 1000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nebo si nabídnete skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky? Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Jako bonus k předplatnému si můžete nechat zadarmo vyčistit čip foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? Pro fajnšmerky máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.