Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR

Přinášíme další měsíční dávku stovky stran plných inspirace, zábavy, fotografického soutěžení, vašich i světových fotek a také třeba i poučení a rad. A nebyli bychom to my, kdybychom nepřinesli i něco nového!

Hned v úvodu najdete novou šestistránkovou rubriku mistrovských fotografií Václava Chocholy, následují zajímavé informace z letošního setkání v Arles, nechybí hodně zajímavé rozhovory s osobnostmi a fotografy, jejichž akčnost a kreativitu máme rádi. Vedle toho přinášíme spoustu nových poznatků a zajímavostí z optické a digitální techniky a nezapomínáme samozřejmě na pro nás už typický na analog. Ten se mnohým z nás vryl pod kůži tak, že se prolíná celým naším životem. Pro milovníky stříbrného plátna nabízíme mimořádně recenzi jednoho skvělého filmu a také návod, jak si vytvářet rodinné i třeba spolkové kroniky. Samozřejmě nechybí ani pozvání na jednu z nejvýznamnějších akcí podzimu, kterou je FotoŠkoda FEST. Vyhodnocení desátého tématu Kaple, kostely a křížové cesty vám nemůže ujít v seniorské a ani juniorské kategorii. Blahopřejeme a klobouk dolů před všemi, kteří se umístili v první dvacítce a získali další body do celkového pořadí. V závěru naší říjnové expanze je vedle rad, jak fotit architekturu i zajímavá pomůcka pro tento žánr! Víte, jak vypadá fotografův Saturnův prstenec či Saturnovo oko? V technické části s námi vybírejte třeba objektiv Tamron, dostupný monitor EIZO nebo zajímavé bračny Manfrotto.

To je ve stručnosti obsah tohoto akčního, říjnového vydání tak trochu v kostce, a vy si z něj určitě vyberete, či ho „přelouskáte“ celé, což už je už jen a jen na vás. Dovolujeme si vám k tomu popřát pohodu a stále dobrou náladu.

A nezapomeňte si nás předplatit! My nezdražujeme! Ušetříte spoustu peněz a budete tak stále s námi! Hodně pohody a dobrého světla vám přeje Rudolf Stáhlich a celý tým FotoVideo a www.ifotovideo.cz

POZOR! Zahájili jsme 24. ročníku soutěže Fotograf roku!

První soutěžní téma: Příroda

Téma pro každého, kdo rád chodí na procházky a výlety s fotoaparátem. Zachyťte zajímavá místa, neobvyklé seskupení stromů, či vzácnou květinu. Prostě cokoliv Vám přijde v přírodě krásné. Není omezeno konkrétními fotografickými postupy (krajinná fotografie, detail a podobně). Zjednodušeně řečeno vyfoťte to, co se Vám líbí a jak se Vám chce. Vkládejte vaše soutěžní fotografie nejpozději do 31. října 2023! 

Vyberte si z obsahu říjnového vydání? Třeba:

Strana 6 Mistrovská šestka – nová rubrika – Václav Chochola

Strana 12 Rozhovor – Roman Sejkot – Jaké je být šedesátníkem?

Strana 18 FotoUdálost – Václav Podestát – Arles je křižovatkou mezinárodní fotografie

Strana 34 Rozhovor – Ing. Antonín Charvát – EIZO – lídr v oblasti fotografických monitorů

Strana – 42 FotoUdálost – FotoŠkoda FEST – Exponuj emoce, střílej pocity

Strana 78 Tisk fotografií – Hahnemühle – Zacházení s papíry, tisk se správou barev, technická podpora

… a další a dalších dvacet článků v tomto stostránkovém vydání.

Roční licence Zoner, poukazy, knihy a speciální hrací karty jako dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Vyberte si poukázku v hodnotě 1000 Kč od společnosti BUSHMAN a nakupte si výbavu. Nebo si nabídnete skvělou paměťovou kartu Kingston a knihu, kterou věnovala Liberecká škola fotografie a grafiky? Velkým hitem je software ZONER a poukaz na zdarma stahování z Ulož.to! Jako bonus k předplatnému si můžete nechat zadarmo vyčistit čip foťáku, nebo si vyberete UV filtry Tamron, či poukázku na Canon workshop? Pro fajnšmerky máme nádhernou knihu Michala Broučka – PACHAMAMA a také velmi zajímavé a unikátní karty Laowa. Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si i na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.