Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR

Téma, které jsme zvolili na tento měsíc do hlavní kategorie Fotografa roku napovídá, že se budeme velmi rychle zbavovat přebytečných tukových buněk usazených po dlouhé zimě uvnitř našich tělesných schránek a vyrazíme ven do přírody nejen fotit. Současně si vyčistíme hlavu na zdravém vzduchu a zbavíme jí (alespoň na chvíli) všemožných myšlenek na blízko i budoucno nás i našich dětí.

Připravili jsme vám opět pěknou fotografickou všehochuť. Jedno je však jisté. Vedle nádherných a výjimečných portrétů kterým jsme věnovali tentokrát opravdu velký prostor, najdete nadějné mládí! Ano! Fotografické mládí se dere na výsluní a my jsme rádi, že jim to všem tak pěkně jde. Ostatně posuďte sami a prohlédněte si pečlivě i kriticky, kam ta naše mladá generace obrazově směruje.

Dalším z velkých témat tohoto vydání je krajina. A máme ji tu autorsky i technicky! Hned v úvodu si prohlédněte práce Václava Špetlíka, vítěze předminulého ročníku Fotografa roku a současně i neuvěřitelně dokonalého krajináře. Jeho fotografické obrazy jsou velkými příběhy. Jsme velmi rádi, že nám poskytl rozhovor. No a pro změnu v zadní, technické části tohoto vydání si můžete přečíst o nejnovějších přírůstcích v oblasti „dlouhých skel“, kterými lze nejen krajinu, ale i ten výše uvedený sport a taky wildlife v přírodě fotit. Jen na ně ale dosáhnout, že?

Ostatně dokonalé sportovní záběry z nedávno proběhlé olympiády v podání Barbory Reichové následují téměř hned po článku Václava Špetlíka. Barbora nám tentokrát umožnila nahlédnout do jejího sportovně fotografického deníku! 

Ale nejen sportem, mládím a krajinou živ je člověk-fotograf! V tomto vydání vás současně i rádi zveme na zajímavé výstavy, nechybí recenze důležité knihy, kterou doporučujeme každému fotografovi, který si své snímky hodlá tisknout, nabízíme vám zajímavý firemní rozhovor, důležitou pozvánku na jarní FotoŠkoda FEST, nabídku skvělé fotopůjčovny, analogovou školu, která představuje filmové fotoaparáty s českými kořeny, FotoPoradnu s radami, jak vybírat makroobjektiv a další a další inspirativní, technické, a hlavně praktické články.

Opět si nezapomeňte prohlédnout některá z vybraných videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Přehrajte si je pomocí čtečky instalované na vašem chytrém telefonu!

Upozorňujeme na aktuální téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku:

SPORT JE NÁŠ – má uzávěrku 30. 04. 2022

Pohyb a jeho zachycení řešili už ve svých jeskynních malbách lidé v pravěku, jak jste na tom vy?

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Vybíráme z obsahu dubnového vydání:

ROZHOVOR S FOTOGRAFEM ROKU 2020

Václav Špetlík a jeho perfektní krajiny, které jsou krásnými fotoobrazy.

ROZHOVOR: Z DENÍKU OLYMPIJSKÉ FOTOGRAFKY

Barbora Reichová fotila a zaznamenávala v Pekingu a my vybírali.

SOUTĚŽ: MLADÁ FOTOGRAFIE VÍTĚZÍ U6 PODESÁTÉ

Vyhlášení výsledků 10. ročníku tradiční soutěže PHOTOCONTEST.

PRAXE: CORINA, MEOPTA, MIKROMA NEBO FLEXARET?

Hledáme a nacházíme krásné analogové fotoaparáty s českými kořeny.

PRAXE: NAŠE FOTOPORADNA RADÍ A INFORMUJE

Dilema, které řešíme za vás! Jaký objektiv si vybrat pro makrofotografii? 

FOTOGRAF ROKU: VÍME, KDO VYHRÁL VE 4. TÉMA

Portrét je o lidech a soutěžící si dali záležet…

Nové dárky k předplatnému FotoVideo!

Vyberte si hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou vždy v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 80 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.