Nejrozsáhlejší vzdělávací projekt v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR

Přesně před rokem jsme psali, že zářijové FotoVideo vždy září. Sice taková hodně prostá slovní hříčka, ale my jsme se jí pokusili naplnit opět a doslova i letos. V devátém vydání letošního roku najdete úctyhodnou řadu fotografických hvězd a současně s nimi i setkání špičkových foto a video produktů. Otevřete si naše zářijové stránky, čtěte a prohlížejte!

Nejdříve možná v pohodě srovnejte ty své potomky do nastávající školní laťky a pak teprve pojďte se s námi věnovat fotografování a natáčení videí, třeba právě i s těmi vašimi ratolestmi a jejich radostmi.

Už se stalo tradicí, že se snažíme vyhovět skoro všem. V zářijovém FotoVideo to je obzvláště výrazně vidět. Ostatně i pro ty výše jmenované starší školáky najdete uvnitř dárek, který by jistě uvítali. Obecně řečeno, velcí fotografičtí výrobci a dodavatelé množství různého příslušenství se aktuálně velmi snaží přetáhnout mladou a ve focení a natáčení zběhlou generaci od smartphonů k přístrojům, které jsou jim vlastně ovládáním a vlastnostmi podobné, a přitom dokážou mnohem více.

Technika sice není všemohoucí, jak ví každý i jen trochu zkušený fotograf či videograf, ale spousta jejích vlastností nám usnadní a dotáhne naše nápady. O to přese jde, a i proto každé zářijové FotoVideo už desítky let věnujeme vyhlášení EISA AWARDS, cen pro nejlepší výrobky, na jejichž hodnocení se v současnosti podílí více než šedesát odborných médií z celého světa. Věříme, že se vám náš přehled toho nejlepšího, co vybral expertní fotopanel EISA i celkový sumář všech EISA AWARDS bude líbit a když nic jiného, alespoň si z něho odnesete současné trendy v oblastech techniky, kterou se zabýváme. 

Jak ale dobře víte, nebyli bychom to my, kdybyste na našich dalších stránkách nenašli řadu skvělých, přímo hvězdných fotografů. V rámci EISA jsme také vyhodnotili celosvětově soutěžní fotografické téma Radost a výsledky našeho hlasování najdete přibližně uprostřed tohoto vydání, Jsou to velmi zajímavé série, které ván dají poznat další obzory, kterých se světoví mistři fotografického umu dotýkají. Zářijové FotoVideo stránky ale nejsou věnovány jen světovým fotografům. V tomto vydání najdete vynikající práce Václava Pancera, Sandry Wija, Tomáše Holcbechera, Ondřeje Prosického, Petra Jana Juračky a dalších.

Současně se musíme zmínit o skvělých fotkách nejlepší dvacítky seniorů a nejlepší desítky juniorů v obrovsky obeslaném tématu soutěže Fotograf roku s názvem Zvířata, o praktické Analogové škole a FotoPoradně Petra Březiny a o široké nabídce sedmnácti dárků k našemu předplatného.

Užívejte si se zářijovým vydáním časopisu FotoVideo!

Poslední soutěžní téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku se jmenuje:

KRAJINNÝ DETAIL a má uzávěrku 28. září 2022

Toto téma trochu připomíná zátiší či architektonický detail. Fotograf si z rozsáhlé krajiny vybírá úzký výřez, který soustředí na zajímavý detail, komponovaný podobně jako portrét. výsledkem jsou působivé záběry například osamocených stromů, zvláštně tvarovaných skal a jiných detailů, které by při širokém pohledu do krajiny nevynikly nebo by je nebylo možné zachytit vůbec. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz  

Co si vyberete z nabídky zářijového vydání? Například:

EISA AWARDS 2022-2023

To nejlepší z nejlepšího, co na trhu najdete. Opět po roce se setkáváme s výsledky hlasování šedesáti expertů asociace EISA.

TOMÁŠ HOLCBECHER – FOTOGRAF JEZDECK0HO SPORTU

Lásku ke koním zdědil po svém otci Janu Holcbecherovi a tak zůstal u špičkového jezdeckého sportu dodnes.

VÁCLAV PANCER – JDE FOTOGRAFOVÁNÍ A ČAJ DOHROMADY?

Rozhovor s fotografem největší tiskové agentury u nás, který miluje Šumavu a také čaj!

PETR JAN JURAČKA – DEJ TECHNICE ČOUDA!

„Faerské ostrovy patřily na seznam mých vysněných destinací!“, říká ve své nádherné, osmistránkové zpovědi.

VÍTĚZOVÉ EISA MAESTRO PHOTOCONTEST 2022

 Jak fotili téma RADOST fotografové z celého světa? Možná budete překvapeni fotografiemi těch nejlepších?

SANDRA WIA – MILUJI BARVY, A NEJEN ZMRZLINOVÉ

„Pokud jde o volnou tvorbu, inspiruje mě úplně všechno.“ Ale barvy vážně umí!

ONDŘEJ PROSICKÝ – JAKÉ BYLO TESTOVÁNÍV PATAGONII?

Gitzo inspiruje – GHFG1, gimbal hlava ve sněhu a mrazech. Ondřejovy nádherné snímky z jeho nedávné návštěvy Patagonie si vážně nenechte ujít!

NOVÁ TÉMATA SOUTĚŽE FOTOGRAF ROKU!

Už je tu 23, ročník a jeho nová témata. Nastudujte a foťte! Vítězství bude i vaše!

A ještě něco! Připravili jsme další dárky k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový lehký batoh Manfrotto (o ten je opravdu velký zájem!) na cesty nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.