Vyhlášení vítězů 9. ročníku soutěže PHOTOCONTEST - tisková zpráva

 

Soutěž v digitální fotografii PHOTOCONTEST je součástí rozsáhlého vzdělávacího projektu PHOTOBASE určeného studentům středních škol a žákům 2. stupně základních škol celé České republiky.

PHOTOBASE, jehož organizátorem je Gymnázium Oty Pavla v Praze 5, zahrnuje celorepublikovou fotografickou soutěž PHOTOCONTEST a letní školu fotografování PHOTOCAMP ve spolupráci s firmou Nikon.

Projekt probíhá pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.

Letošního ročníku se účastnilo 353 studentů ze 41 škol celé České republiky. Vzhledem k epidemické situaci, kdy nebyly na školách otevřeny fotografické kroužky a probíhala převážně on-line výuka, je to vynikající počet. Odborná porota ohodnotila 1074 soutěžních fotografií (290 ZŠ a 784 SŠ) a pracovala v tomto složení: Ivan Látal, Jan Neubert, Ivan Bárta, Milan Hospodka, Adolf Zika, Pavlína Krupová a Zdeňka Veselá.

Výstava nejlepších fotografií 9. ročníku soutěže PHOTOCONTEST se vzhledem k epidemické situaci letos neuskuteční. Vyhodnocení a on-line výstava soutěže proběhne na stránkách http://photobase.cz/

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pořadatel: Gymnázium Oty Pavla, Loučanská 520, 153 00 Praha 5 – Radotín

Partneři: ELVIRA, spol. s r. o., ABC3D, Jazyková agentura Channel Crossings, Nikon CEE GmbH, RATIO s.r.o

Mediální partneři: Český rozhlas Regina, FotoVideo, Week of Life


Vítězové jednotlivých kategorií, kteří obdrží diplom a věcné ocenění

SŠ - I. Socha – mluví, ač kamenná ústa má

1. místo Josef Zapletal, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1, „Muž a voda“
2. místo Marek Veřtat, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, „Opuštěná socha TGM“
3. místo Matěj Laitl, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, „Příchod nebo odchod?“

SŠ - II. Stroj – přístroj, nástroj aneb Krása obyčejnosti

1. místo Adéla Lukůvková, Střední škola oděvní a služeb Vizovice, „Poklad z půdy“
2. místo Adam Cejnar, SŠ Waldorfské lyceum, Praha 4, „Zuby na větvích“
3. místo Jan Šilar, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec, „Legendy“

SŠ - III. Setkání

1. místo Dominik Dvořák, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Písek, „Nejlepší přítel“
2. místo Tereza Štambacherová, EDUSO-SOŠ multimediální a propagační tvorby, Praha 4, „Otec a syn“
3. místo Marek Veřtat, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1, „Rychlý šach“

ZŠ - I. Socha – mluví, ač kamenná ústa má

1. místo nebylo uděleno
2. místo Tereza Boudníková, Základní škola Černošice, „Kamenné pohledy“
2. místo Jonáš Novák, Základní škola Černošice, „Kontrast“
3. místo Kateřina Tomanová, Základní škola Černošice, „Socha pana Winstona“

ZŠ - II. Stroj – přístroj, nástroj aneb Krása obyčejnosti

1. místo Štěpán Bradáč, Gymnázium Praha 9, Chodovická 2250, „Ohňostroj“
2. místo Kateřina Rolečková, Gymnázium F. M. Pelcla, Rychnov nad Kněžnou, „Úhel pohledu“
3. místo Adam Kristensen, Základní škola Černošice, „Jiný úhel pohledu“

ZŠ - III. Setkání

1. místo nebylo uděleno
2. místo Ema Čigášová, Základní škola Černošice, „Setkání v době covidu“
3. místo Tereza Boudníková, Základní škola Černošice, „Setkání v oblacích“
3. místo Adam Hanley, Základní škola Černošice, „Ptačí sněm“ 

Vítězná škola: Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Absolutní vítěz: Tereza Boudníková, Základní škola Černošice

Finalisté jednotlivých kategorií, jejichž fotografie bude vytištěna a vystavena

 

SŠ - I. Socha – mluví, ač kamenná ústa má

Michaela Pacáková, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Alexandra Rapantová, Střední škola oděvní a služeb Vizovice
Matouš Servus, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1, 2x fotografie
Sára Částková, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1

SŠ - Stroj – přístroj, nástroj aneb Krása obyčejnosti

Martina Hrubá, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Matěj Macháček, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Natálie Štychová, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Petr Hodinář, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Tomáš Jambor, Střední škola Brno, Charbulova, p.o.

SŠ - III. Setkání

Karolina Gargošová, Gymnázium Otrokovice
Dorota Vlková, Střední škola uměleckomanažerská, Brno-Židenice
Adéla Stará, VOŠ, OA, SZŠ a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Klatovy
Tereza Štambacherová, EDUSO-SOŠ multimediální a propagační tvorby, Praha 4

ZŠ - I. Socha – mluví, ač kamenná ústa má

Kateřina Rolečková, Gymnázium F. M. Pelcla, Rychnov nad Kněžnou

ZŠ - II. Stroj – přístroj, nástroj aneb Krása obyčejnosti

Matěj Kabourek, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice

ZŠ - III. Setkání